Z nami nie ma miejsca na nudę !
Podane godziny i rozkład dnia jest przykładowy. Godziny zajęć oraz ich forma może się zmieniać ze względu na np. zaplanowany wyjazd w teren o wschodzie lub zachodzie słońca, zawody/pokazy jeździeckie czy pławienie koni w zalewie. Tematykę zajęć dodatkowych dostosowujemy do wieku oraz zainteresowań uczestników. Pamiętaj, nie będziesz przymuszany do brania udziału w zajęciach dodatkowych, jeżeli nie masz na to ochoty lub wolisz spędzić czas leniuchując w hamaku.
- 8:00- pobudka i śniadanie na stole smakołyki podane w formie bufetu- oprócz płatków, nabiału i wędlin zawsze można znaleźć coś na ciepło (placki z owocami, jajecznica, parówki). Jeżeli w planach mamy przywitanie wschodu słońca w terenie to oczywiście dzień zaczynamy troszkę wcześniej ;)
- codziennie kilka wyznaczonych osób ma dyżur w stajni od godziny 7.00. Zadaniem dyżurnych jest nakarmienie swoich ulubieńców oraz wypuszczenie koni na wybieg.
- Po śniadaniu zaczynamy treningi na ujeżdżalni lub wyjazd w teren każda jazda trwa 60 min. Jazdy kończymy ok. godziny 12.00. Uczestnicy w dniu przyjazdu są podzieleni na poziomy zaawansowania. Przydział koni oraz kolejność jazd ustalamy dzień wcześniej z instruktorem.
- Wszyscy uczestnicy przygotowują konie do jazdy bez względu na doświadczenie jeździeckie: czyszczenie, nauka zakładania ochraniaczy oraz owijek, siodłanie. Osoby początkujące uczymy wszystkiego od podstaw.
- zajęcia teoretyczne odbywają się codziennie po pierwszej jeździe dzięki czemu obozowicze dowiedzą się wszystkiego o koniach, począwszy od ich budowy anatomicznej, maści, tajników prawidłowego żywienia, oraz wiele innych ciekawostek. Warte uwagi są zajęcia związane z metodyka jazdy konnej, czyli jak używać prawidłowo pomocy jeździeckich tak aby były delikatne i nie zauważalne dla obserwatorów, a w 100% zrozumiałe dla konia. Osoby przygotowujące się do odznak jeździeckich PZJ, mają zajęcia teoretyczne związane z egzaminem teoretycznym na poszczególne odznaki.
- Jeżeli masz ochotę w tym czasie poleniuchować w hamaku w swoim towarzystwie nie ma problemu. Nikogo nie zmuszamy do zajęć dodatkowych. Chętni mogą nauczyć się lonżować konie i mogą pomagać to robiąc w przerwie.
- o 13.30 zapraszamy uczestników na obiad.
- wszyscy uczestnicy po obiedzie mają chwilkę czasu wolnego dla siebie.
- po południu organizujemy dla chętnych zajęcia artystyczne: robimy ,,końskie breloczki do kluczy, malujemy konie, koty, psy na drewnie, lepimy stajnie z masy solnej, uczymy się robić floo kotylion na zawody. Chętni za zgodą rodziców/opiekunów mogą poznać tajniki rzeźbienia w drewnie.
- W między czasie można przekąsić coś w jadalni.
- Od godziny 16.30 zaczynamy ponowne przygotowania koni do jazdy w podziale na grupy zaawansowania.
- O 19.00 zapraszamy na kolację.
- Po kolacji sprowadzamy konie z wybiegu, karmimy, robimy masaż nóg, grzbietów swoim ulubieńcom - nauka masażu koni, porzšdkowanie i konserwacja sprzętu.
- wieczór to czas integracji uczestników obozu
|




|
|
|